Четвер, 30 березня 2023

Сертифікація лісів

Місцезнаходження підприємства:

 

 

 

Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Жолобчук В.М. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Герба І.І.Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Мотрюк І.М. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Новини галузі

За рік лісівники Франківщини висадили майже 3 мільйони дерев

2022 

У 2022 році у рамках програми Президента «Зелена країна» лісівники Франківщини створили лісових культур на площі більше 600 гектарів (при запланованих 410 га). Під час осінньої лісокультурної кампанії у Карпатах на площі 251 гектар висаджено більше мільйона сіянців і саджанців деревних порід – ялини європейської, ялиці білої, модрини, дугласії, дуба, бука, клена-явора та ін.

Навесні цього року в рамках програми «Зелена країна» державні лісові господарства Прикарпаття створили лісові культури на площі 398 гектарів, для цього використали 1 млн 816 тис. шт. садивного матеріалу.

Найбільше заліснено площ на території держлісфонду Осмолодського (149 га), Вигодського (118 га), Гринявського (103 га) та Надвірнянського (64 га) лісгоспів.

У цілому, навесні та восени на Прикарпатті лісівники висадили майже 3 мільйони сіянців та саджанців, виконавши заплановані заходи із відновлення лісу. Доповнення минулорічних лісових культур провели на площі 275 гектарів, використавши майже 168 тис. штук сіянців.

Нагадаємо, що у червні 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що за 10 років площа лісів в Україні має збільшитися на 1 мільйон гектарів.

Єдиний податок для українських лісів

У чому перевага запровадження єдиного податку для лісової галузі?

болох

Реформа лісової галузі триває. Вже створене ДП "Ліси України". Найближчим часом до нього доєднається більшість державних лісгоспів.

Утворення єдиного підприємства відкриває можливість провести в галузі низку важливих реформ, які наближають нас до європейських практик та стандартів.

Це, зокрема, стосується і зміни режиму оподаткування, - переконаний Юрій Болоховець, голова Державного агентства лісових ресурсів України.

Наразі наші лісогосподарські підприємства працюють в умовах подвійного оподаткування – сплачують податок за лісові землі та ренту за спеціальне використання лісових ресурсів.

Насправді рента є пережитком ще радянських часів, так званої попневої плати. Розмір податку, визначений для дров та кожного сортименту ділової деревини, є фіксованим і не прив’язаним до ринкової вартості.

Лісова реформа зі старими кадрами

За 9 місяців цього року підприємства Держлісагентства сплатили рекордні 6,84 млрд грн податків та зборів.

З них 799 млн грн ренти (457 млн грн сплачено до місцевого бюджету, 342 млн грн - до центрального), 118 млн грн – земельного податку.

За прогнозом, рента плюс земельний податок за підсумками року складуть разом 1,22 млрд грн.

Недоліків у такій системі оподаткування декілька.

По-перше, непрозорість. Якщо обліковувати ділову деревину як дрова, сплатиш менше податку. Більше частка дров – менше такса. Це постійно створює ризик маніпуляцій та зловживань на місцях.

По-друге, система неефективна. Лісокористувач не зацікавлений максимально використовувати потенціал лісових ресурсів.

Заготівля дуже часто здійснюється поруч з дорогами, там де є інфраструктура, дорожня мережа, а віддалені райони лишаються взагалі неосвоєними. Стиглий ліс всихає, втрачається.

А державне підприємство через безгосподарність нічим особливо не ризикує, адже за відсутності заготівлі сплачує лише податок на землю.

У Польщі, модель управління лісовою галуззю якої є для нас прикладом, інакший принцип оподаткування.

Існує єдиний податок, прив’язаний до вартості кубометра пиловника (круглі колоди) сосни другого сорту — найбільш поширеного сортименту деревини в країні.

Орієнтуючись на досвід європейських колег, ми також вважаємо за доцільне запровадити в Україні схожу модель.

Наші фахівці пропонують таку формулу обчислення єдиного лісового податку: площа в гектарах, помножена на певну частку (відсоток) від середньої вартості кубометра круглої знеособленої деревини.

Сплачується податок незалежно від обсягу заготівлі. Для визначення суми має значення лише площа угідь і вартість деревини.

Виходимо з того, що заміна моделі оподаткування не повинна зменшити обсяг надходжень до бюджетів всіх рівнів. Саме на цьому і пропонується базуватись при визначенні відсотку від вартості деревини у формулі.

Від сплати податку пропонуємо звільнити території природного поновлення, "молодняки" до 40 років, незімкнуті лісові культури, природно-заповідний фонд, рекреаційній та ліси історико-культурного значення.

У чому перевага нової моделі?

По-перше, користувачу немає сенсу занижувати сортимент деревини – так чи інакше сплачуєш за єдиним тарифом. Адміністрування податку стає простішим, корупційні ризики мінімальні.

По-друге, з’являється мотивація ефективніше освоювати площу лісогосподарських земель. Адже сплачуєш не за куб, а за гектар.

Отже, будуй лісові дороги, інвестуй у спеціалізовану техніку, знижуй собівартість, намагайся зробити деревостани ефективнішими.

По-третє, звільненням від податку спонукаємо користувачів вирощувати молоді ліси, займатися рекреацією, відновлювати біорізноманіття.

У вас молодий самосійний ліс на землях сільськогосподарського призначення? Будь ласка, переводьте його у лісовий фонд, доглядайте і не сплачуєте земельний податок до того часу, коли ліс зможе приносити прибуток.

Ідея єдиного лісового податку в Україні виникла не сьогодні. Експерти, представники галузі вже обговорювали можливість її запровадження. Проте до утворення ДП "Ліси України" реалізувати модель в наших умовах було майже неможливо.

Сотні лісгоспів, десятки регіонів, різні умови, ресурси, можливості... Знайти спільний знаменник, який би враховував всі фактори, було нереально. Відтепер у нас єдине підприємство, що значно спрощує розв’язання задачі.

Зауважу, це бачення та пропозиція наших експертів, які, звісно, потребують ґрунтовного аналізу, оцінки та обговорення на всіх рівнях.

Крім того, потрібен алгоритм розподілу платежів між державним та місцевими бюджетами, щоб захистити інтереси громад.

Чи не втратять держава і громади у майбутньому? Єдиний лісовий податок прив’язаний до середньої вартості знеособленої круглої деревини, яка сьогодні знаходиться на відносно невисокому рівні внаслідок падіння попиту (1800 грн за м3).

Ціни минулого року досягали рівня 2400 грн за м3 при зовсім іншому курсі гривні до основних валют.

Надалі, коли почне відновлюватись українська економіка, зростати будівництво та перероблення, ціни однозначно підуть вгору. Відповідно, збільшиться й обсяг єдиного лісового податку.

Запровадження єдиного податку є вимогою рішення Ради національної безпеки та оборони України від 29 вересня 2022 року.

Тому готові до обговорення пропозицій наших фахівців, а також бачення інших експертів. Сподіваємось, що вже наступного року галузь буде працювати в умовах нового, європейського режиму оподаткування.

Повідомлення про проведення лісовпорядчої наради

 

Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства відповідно до Порядку ведення лісовпорядкування, що затверджене наказом міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 15.11.2021 року № 749 повідомляє, що 4 липня 2022 року відбудеться ІІ лісовпорядча нарада із розгляду та уточнення проєктних рішень та кількісних показників матеріалів лісовпорядкування державного підприємства «Болехівське лісове господарство», за адресою: 77202, Івано-Франківська область, м.Болехів, вул. Коновальця, 101. Зацікавлені сторони можуть направити зауваження та пропозиції щодо матеріалів лісовпорядкування на поштову або електронну адресу підприємства Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Початок наради об 11.00 4 липня 2022 року.

Протокол наради

Підприємства Держлісагентства сплатили майже 9 мільярдів податків у бюджет за 2021 рік
 
 

У цьому році лісівники досягли кращих показників галузі за 30 років. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.

«У бюджети всіх рівнів сплачено 8,9 млрд грн податків. Це на 148% більше, ніж у 2020 році», - підкреслив Юрій Болоховець.

Виручка від реалізації продукції склала 22,7 млрд грн. Це на 157% більше, ніж у 2020 році.

Чистий прибуток підприємств склав 921,5 млн грн. Це на 461% більше, ніж у попередній рік. Крім того, влітку 2021 року Уряд зменшив відсоток відрахування до бюджету частини чистого прибутку з 80% до 50%. Це дозволяє закуповувати більше протипожежної техніки з обладнанням та систем спостереження для запобігання виникнення лісових пожеж. Також підприємства зможуть збільшити обсяги вирощування посадкового матеріалу для висадки 1 мільярду дерев в рамках програми Президента «Зелена країна».

Капітальні інвестиції склали 1181,2 млн грн. Це на 346% більше, ніж у 2020 році. Лісгоспи отримали близько 100 одиниць нової техніки для охорони лісу від пожеж і браконьєрів.

Середньомісячна заробітна плата, у порівнянні з 2020 роком, зросла на 163% і склала 17 445 грн.

Крім того, площі лісових пожеж зменшилися у 256 разів. Такі показники вдалося досягти завдяки новітнім космічним системам оповіщення, оновленню матеріально-технічної бази, протипожежним навчанням лісівників та сприятливим погодним умовам.

Коефіцієнт відновлення лісу – 1,1. Співвідношення зрубаного і посадженого лісу найвище за 5 років.

У 2021 році лісівники висаджено близько 240 млн деревних рослин. У тому числі, у рамках програми Президента «Зелена країна» - 59 млн сіянців. У 2022 році запланована висадка близько 300 мільйонів деревних рослин. Відслідкувати хід реалізації програми, а також взяти в ній участь можна на сайті https://zelenakraina.gov.ua/.

 

 
Держлісагентство розпочинає співпрацю з АТБ!

Вже цієї осені у Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Миколаївській областях будуть висаджені нові ліси, а в Одеській та Івано-Франківській областях ліси будуть відновлені. Корпорація проспонсує садіння 30 га лісу.

Голова Держлісагентства Юрій Болоховець: “Сьогодні еко-свідомість українців зростає у геометричній прогресії! Приємно бачити, як соціально-відповідальний бізнес долучається до збільшення лісистості нашої країни. Щорічно лісівники самостійно висаджують близько 200 млн дерев. У рамках ініціативи Президента «Зелена країна» маємо висадити ще більше: 1 млрд нових лісів за три роки, а за наступні 10 років збільшити площу лісів на 1 млн га. Це амбітний, але цілком реальний план. Пропонуємо всім бажаючим долучатися до цього проєкту. Майбутнє України в руках кожного з нас”. 

Генеральний директор Корпорації «АТБ» Борис Марков: “Стратегія нашого розвитку завжди спиралася на принципах соціально-відповідального ведення бізнесу. З самого початку своєї діяльності, а наша компанія є ровесником становлення незалежної України, ми планово та системно впроваджуємо соціальні та благодійні проекти, які спрямовані на підтримку та зміцнення добробуту нашої країни. В Україні сьогодні, на жаль, ми спостерігаємо катастрофічне зменшення площі зелених насаджень, лісів, які гинуть від рук «чорних» лісорубів або від стихій. Корпорація «АТБ» вирішила зробити свій посильний внесок, щоб компенсувати країні ці втрати - 30 гектарів лісу з'являться в Україні на 30-річчя Незалежності”.

Дочірні категорії