Четвер, 30 березня 2023

Сертифікація лісів

Місцезнаходження підприємства:

 

 

 

На сьогоднішній день на підприємствах Державного агентства лісових ресурсів України запроваджена система електронного обліку деревини.

Перші розмови, щодо застосування електроніки на лісосіках розпочалися ще в 2000 році на Рівненщині, потім була ініціатива Волинських лісівників за підтримки польських колег. Так, у 2009 році Урядом України підтримана і схвалена концепція єдиної державної системи електронного обліку деревини. Але й після її схвалення, підприємства Держлісагентства на протязі довгого часу працювали по застарілим методикам обліку, а вся робота щодо переходу на новітні технології скоріше мала теоретичний ніж прикладний характер.

Детальніше: Електронний облік деревини та його впровадження

Останнім часом для боротьби з тіньовим обігом деревини в Україні вживаються досить рішучі заходи: від моніторингу незаконних рубок і посилення відомчого, податкового та митного контролю до застосування суворої адміністративної і карної відповідальності за порушення природно-охоронного законодавства та підвищення статусу державної лісової охорони.

Результати є, але проблема незаконних рубок не існує окремо, ізольовано, а тісно пов'язана з економічними і соціальними проблемами розвитку країни. Штрафами та адмініструванням успіху не досягти. Потрібні системні підходи, однією з найважливіших складових у запроваджені яких бачиться створення єдиної державної системи електронного обліку деревини.

Напередодні Дня працівника лісу вже можна підбити певні підсумки роботи щодо впровадження системи, окреслити коло проблем, що вирішені або потребують особливої уваги та концентрації спільної думки, проінформувати лісову громаду про плани і перспективи.