Четвер, 30 березня 2023

Сертифікація лісів

Місцезнаходження підприємства:

 

 

 

Щорічно обсяги лісовідновних робіт на землях лісового фонду лісгоспу становить близько 300 га.
Для створення високопродуктивних насаджень в лісгоспі велика увага приділяється заготівлі лісового насіння і вирощуванню власного садивного матеріалу. За 1996–2011 роки заготовлено 7063 кг лісового насіння.

Площа генофонду, де заготовляється насіння становить 462 га, з них 20,0 га постійних лісонасіннєвих ділянок, 24,1 га лісонасіннєвих плантацій, 417,9 га генетичних резерватів. Відібрано та атестовано 24 плюсових дерева ялини звичайної, ялиці білої, сосни звичайної.

В 2012 році ДП «Надвірнянський лісгосп» закупив 1 тис. шт. пінополістиролових блоків на суму 50 тис. грн. для вирощування посадматеріалу основних лісоуворюючих порід з закритою кореневою системою, загальною кількістю 74 тис. шт.
В 1984–88 роках в Пасічнянському лісництві закладена постійна лісонасіннєва плантація, де висаджено дугласію Мензіса, модрину європейську та японську, ялицю бальзамічну і сахалінську, ялину аянську, канадську та корейську, сосну кедрову сибірську і корейську, сосну веймутову. Окремі екземпляри плодоносять і з них проводиться заготівля лісового насіння та вирощування посадматеріалу.

В лісгоспі нараховується 21 лісовий розсадник загальною площею 3,2 га, з яких три постійних площею 0,7 га, де щорічно вирощується понад 300 тис. штук стандартних сіянців лісоутворюючих порід, що повністю задовольняє потребу лісгоспу в посадматеріалі. Це ялина, ялиця, бук, явір, дуб звичайний, ясен та модрина.

Крім цього в Надвірнянському лісництві, збудовано теплицю та закладено парники для вирощування декоративного посадматеріалу самшиту, туї, ялівців різних форм та видів, каштану, барбарисів, айви японської та інших.