Місцезнаходження підприємства:
Форель - королева гірських річок Прикарпаття.
Цей червонокнижний вид нереститься в гірських ріках з чистою водою та бурхливою течією. Форель дуже вибаглива до умов проживання, тому вона вибирає якнайкращі місця для нересту. Під час нересту дорослі особини піднімаються у верхів’я карпатських річок, щоб відкласти ікру, з якої виростуть тисячі мальків. Та на привеликий жаль виживе тільки невеликий відсоток.
При відкладанні ікри риба втрачає пильність і цим часто користуються браконьєри. Не чисті на руку «рибалки» використовують злочинні методи добування наживи – електрострум, вибухові пристрої, хімічні речовини та сіті. Внаслідок таких варварських вчинків в геометричній регресії зменшується популяція форелі в природі.
З 13 жовтня по 13 грудня 2014 року згідно із розпорядженням Івано-Франківської ОДА № 617 від 10.10.2014 в області проводиться двомісячник з охорони нерестуючої форелі. Івано-Франківськрибоохороною видано наказ № 26 від 01.10.2014 "Про двомісячник охорони нерестуючої форелі у водоймах Івано-Франківської області", яким з 13 жовтня по 13 грудня 2014 року заборонено усі види рибальства, добування водних біоресурсів в гірських та передгірських річках області, проведення гідротехнічних робіт:
На річці Бистриця Надвірнянська – на ділянці від верхів’я до с. Пасічна забороняється лов риби, інших водних біоресурсів протягом усього року.
Лісовою охороною ДП «Надвірнянське лісове господарство» з залученням інспекторів Івано-Франківськрибохорона та працівників РВ УМВС регулярно здійснюються рейди по виявленню браконьєрів на річках району.
Довідково: Порушення правил рибальства (ст. 85 ч. 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою попередження або накладання штрафу на громадян від 34,00 грн. до 170,00 грн. і попередження або накладання штрафу на посадових осіб від 170,00 грн. до 510,00 грн.
Грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) (ст. 85 ч. 4 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою накладання штрафу на громадян від 340,00 грн. до 680,00 грн. і на посадових осіб від 510,00 грн. до 850,00 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Правилами любительського і спортивного рибальства форель заборонена до вилову і за добування однієї особини відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах України, передбачено стягнення збитку в сумі 340 гривень.