Четвер, 30 березня 2023

Сертифікація лісів

Місцезнаходження підприємства:

 

 

 

Ми в Facebook

 
Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Жолобчук В.М. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Герба І.І.Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Мотрюк І.М. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Філія «Надвірнянське лісове господарство» ДП « Ліси України» закликає небайдужих громадян до збереження   рідкісних видів ранньоквітучих рослин.

S3м.jpg

Щороку навесні відбувається масова торгівля рідкісними видами ранньоквітучих рослин – первоцвітів, занесених до Червоної книги України, що перебувають під загрозою зникнення.

Первоцвіти – безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів! Такими є всі види підсніжників, шафрани (крокуси), цикламени, сон-трава тощо. Чудові квіти після тривалої зими тішать нас своєю красою, їм не страшні ані сніг, ані морози. До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є  інший ворог, від якого важко врятуватися — це люди. Збираючи і продаючи первоцвіти, – ми губимо їх. Купуючи ці квіти, кожен ризикує стати співучасником знищення природи, адже одна вирвана квітка виду первоцвітів – це вкрадене життя у 45 паростків. Квіти виривають із цибулинами, щоб продовжити свіжість букетів, а відновлення рослин після цього у природі – неможливе. Зрізання ж квітів без цибулин також шкідливе, оскільки призводить до генетичного виродження рослин.

Слід нагадати, що здійснюючи торгівлю (як продаж, так і купівлю) рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України «Про Червону книгу України», «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього середовища України», та згідно ст.88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення караються штрафами. Так, за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, статтею 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн. з конфіскацією рослин. Торгівля первоцвітами переслідується органами Національної поліції та Державною екологічною інспекцією. Дії щодо незаконного придбання та збуту об’єктів рослинного світу, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладання штрафу від 1700 до 3655 грн. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа)  – 62 грн., шафрани (крокуси), підсніжники – від 49 до 62 грн., сон-трава – від 37 до 62 грн. в залежності від виду. Коли ви бачите торгівлю первоцвітами, необхідно зробити зауваження порушнику та повідомити про це поліцію.

Адміністрація філії.