Місцезнаходження підприємства:
Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства продовжує ознайомлювати прикарпатців з червонокнижними видами.
Ящірка зелена
Регіональна категорія охорони. Близький до загрозливого стану вид (NT).
Поширення. Спорадично в долині Середнього Дністра.
Місця перебування. Сухі сонячні місця, пагорби із заростями чагарників, кам’янисті розсипи і виходи скель, старі руїни; уникає густих лісів та скель без рослинності. Зимують у норах, порожнинах у землі, під камінням.
Особливості біології. Навесні перших особин можна виявити в березні – на початку квітня при температурі повітря понад 15˚С. Розмноження розпочинається у другій половині квітня – травні; яйця (5-18) відкладають у червні – липні в ямки, вириті в землі. Молоді ящірки з’являються через два місяці, у другій половині липня – на початку серпня. Статевозрілими стають на третьому році життя. Живляться переважно комахами, серед яких найчастіше полюють на жуків; відомі випадки поїдання дорослими особинами молодих польових мишей. Період активності триває до кінця вересня – початку жовтня.
Сучасний стан популяцій. Не з’ясований; здебільшого поодинокі особини виявлені лише уздовж правобережжя невеликої ділянки Дністра.
Фактори загрози. Зміна ландшафту внаслідок його окультурення, відлов для продажу на «пташиних» ринках.
Заходи охорони. Виявлення, вилучення з господарської діяльності й охорона місць поселення, заборона вилову тварин із застосуванням штрафних санкцій, просвітницька робота серед населення. Зелена ящірка занесена до Червоної книги України (вразливий вид).
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Збереження біологічного різноманіття в умовах ведення лісового господарства Прикарпаття», який втілює ГО «Еко-Галич» за сприяння Посольства Фінляндії в Україні.