П'ятниця, 04 квітня 2025

Сертифікація лісів

Місцезнаходження підприємства:

 

 

 

Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Жолобчук В.М. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Герба І.І.Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Мотрюк І.М. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Контактні дані осіб відповідальних за реалізацію дров паливних для населення та соціальної сфери на ДП «Надвірнянський лісгосп»

4353.jpg

Контактні дані осіб відповідальних за реалізацію дров паливних для населення та соціальної сфери на ДП «Надвірнянський лісгосп»
Державне підприємство «Надвірнянське лісове господарство» інформує щодо організації реалізації дров'яної деревини населенню з лісництв за наступною процедурою:
- Населенню слід звернутися до контори лісництва та написати заяву у якій вказати обсяг (до заяви необхідно додати копію паспорта та ідентифікаційного коду).
- Лісництво видає рахунок на оплату, де вказані всі реквізити підприємства (юридичної особи), з найменуванням продукції, об’ємів, ціни та суми.
- Фізична особа здійснює оплату у лісництві відповідно до виписаного рахунку.
Відповідальні за реалізацію деревини паливної:
Надвірнянське лісництво – Міщук Богдан Михайлович тел. 0980985651;
Пасічнянське лісництво – Герба Іван Іванович тел. 0974119679;
Бухтівецьке лісництво –Бордюжан Михайло Петрович тел. 0973648950 ;
Довбушанське лісництво – Гаванюк Василь Васильович тел. 0981220147;
Бистрицьке лісництво – Онуфрак Володимир Дмитрович тел. 0966573419;
Максимецьке лісництво – Михайлюк Олександр Володимирович тел. 0685123531;
Зеленське лісництво – Яремчук Роман Романович тел. 0682460978;
Довжинецьке лісництво – Питлюк Ігор Богданович тел. 0964344153;
Річанське лісництво – Кузюк Ярослав Юрійович тел. 0975978540;
Адміністрація ДП "Надвірнянський лісгосп"

    Отримано Сертифікат відповідності !

 

    Державне підприємство «Надвірнянське лісове господарство» взяло на себе добровільне зобов'язання  за дотриманням вимог економічного, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства, шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, що заслуговують на довіру спільноти  міжнародних стандартів:  

-         екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства передбачає заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції при одночасному збереженні біорізноманіття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів.

 

-         соціально орієнтоване ведення лісового господарства сприяє зростанню добробуту місцевого населення і суспільства в цілому, а також стимулює місцеве населення зберігати лісові ресурси.

 

-         економічно життєздатне використання лісових ресурсів означає, що лісове господарство і лісокористування організовані й управляються таким чином, щоб бути прибутковими, проте не за рахунок виснаження лісових ресурсів і природних екосистем.

 

      Лісова сертифікація включає дві складові. Перша, це сертифікація системи ведення лісового господарства, а друга – сертифікація ланцюга постачання продукції. Під час першої відбувається оцінка відповідності лісового господарства сукупності екологічних, соціальних і економічних вимог, друга торкається налагодження системи відстеження руху деревини та іншої продукції з сертифікованих лісових господарств до споживача через усі етапи трансформації сировини в готову продукцію, призначену для використання кінцевим споживачем.

   Отже на виконання першої стадії лісової сертифікації, ДП «Надвірнянський лісгосп» повідомляє, що в травні 2017 року  аудиторською компанією «Легалліс» проведено основний аудит, де підприємством  витримано іспит по  - оцінці  відповідності системи ведення лісового господарства.

    За результатами проведеної оцінки станом на сьогоднішній день

ДП  «Надвірнянським лісгоспом» отримано сертифікат відповідності системи ведення лісового господарства за міжнародною схемою Лісової Опікунської Ради (ForestStewardshipCouncil®, FSC).

     Що нам дає сертифікат відповідності, зокрема:

-         покращення практики ведення лісового господарства та лісозаготівель;

-         формування привабливого для споживача іміджу підприємства;

-         отримання найновіших знань та практичних навичок екологічно та соціально орієнтованого лісівництва;

-         отримання від незалежної міжнародної організації підтвердження високого рівня ведення лісового господарства;

-         наближення рівня економічних, екологічних та соціальних стандартів лісового господарства до європейського рівня;

-         конкурентні переваги - довготермінове партнерство з покупцями сертифікованої лісопродукції за кордоном;

-         доступ до нових ринків збуту, зокрема тих, що висувають високі екологічні вимоги до лісопродукції.

 

Сучасні вимоги ведення лісового господарства вимагають приймати активну участь в  плануванні невиснажливого користування лісовими ресурсами, покращення екологічного стану та  дотримання  природної рівноваги з врахуванням усіх можливих наслідків для природи.

 

 Адміністрація

 

ДП «Надвірнянський лісгосп»

Загальна площа мисливських угідь - 44925 га. Територія господарства знаходиться в межах гірської зони Карпат з передгір'ями.

За своєю геологічною будовою і рельєфом північна частина угідь відноситься до району північно-східного Прикарпаття, а південна до Карпатського гірського району.
Північно-східне Прикарпаття являє собою смугу передгір'я, що йде паралельно Карпатському хребту і складена з ряду слабоеродованих витягнутих від Карпат плато і великих рівнинних слабостічних низин. Висота його над рівнем моря складає в середньому 400м.
Карпатський гірський район являє собою пасмо гір довжиною 270 та шириною від 70 до 100 км, що тягнеться уздовж південно-західного кордону України, в межах Львівської Івано-Франківської та Чернівецької областей.
Мисливська фауна в угіддях господарства дуже різноманітна і є характерна для зони Карпат. За останні п'ять років відмічений значний ріст чисельності основних видів копитних, по яких ведеться господарство.


Це: олень благородний, козуля європейська, кабан.
Одним з аборигенних видів, що заселяє угіддя господарства, є бурий ведмідь (Ursus arktos), який занесений до Червоної книги України. Для його обліку використовується методологія В. С. Пажетнова, що дає можливіть обліковувати цей вид з точністю до однієї особини в розрізі вікової структури та статевого співвідношення.
Типовим представником лісової орнітофауни Карпат є глухар звичайний (Tetrao uragaius), що також занесений до Червоної книги України та облюбовує в умовах угідь господарства ялинники приполо-нинної зони. По облікових матеріалах за останні пять років відмічається ріст чисельності цього виду.
Олень благородний на території господарства має певні ознаки географічної мінливості, що виражені в відмінному потемнінні спини при носінні зимової шерсті.
Єгерську службу в господарстві очолює спеціаліст за освітою біолог-мисливствознавець. Силами лісової охорони та єгерської служби ведеться контроль за термінами полювання та дотриманням лімітів добування, а також боротьба з браконьєрством та відстріл хижаків.
Біотехнічні заходи в господарстві спрямовані на ріст чисельності мисливської фауни та покращення стації перебування.

 

ОХОРОНА ЛІСУ

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України.

Щорічно обсяги лісовідновних робіт на землях лісового фонду лісгоспу становить близько 300 га.
Для створення високопродуктивних насаджень в лісгоспі велика увага приділяється заготівлі лісового насіння і вирощуванню власного садивного матеріалу. За 1996–2011 роки заготовлено 7063 кг лісового насіння.

Площа генофонду, де заготовляється насіння становить 462 га, з них 20,0 га постійних лісонасіннєвих ділянок, 24,1 га лісонасіннєвих плантацій, 417,9 га генетичних резерватів. Відібрано та атестовано 24 плюсових дерева ялини звичайної, ялиці білої, сосни звичайної.

В 2012 році ДП «Надвірнянський лісгосп» закупив 1 тис. шт. пінополістиролових блоків на суму 50 тис. грн. для вирощування посадматеріалу основних лісоуворюючих порід з закритою кореневою системою, загальною кількістю 74 тис. шт.
В 1984–88 роках в Пасічнянському лісництві закладена постійна лісонасіннєва плантація, де висаджено дугласію Мензіса, модрину європейську та японську, ялицю бальзамічну і сахалінську, ялину аянську, канадську та корейську, сосну кедрову сибірську і корейську, сосну веймутову. Окремі екземпляри плодоносять і з них проводиться заготівля лісового насіння та вирощування посадматеріалу.

В лісгоспі нараховується 21 лісовий розсадник загальною площею 3,2 га, з яких три постійних площею 0,7 га, де щорічно вирощується понад 300 тис. штук стандартних сіянців лісоутворюючих порід, що повністю задовольняє потребу лісгоспу в посадматеріалі. Це ялина, ялиця, бук, явір, дуб звичайний, ясен та модрина.

Крім цього в Надвірнянському лісництві, збудовано теплицю та закладено парники для вирощування декоративного посадматеріалу самшиту, туї, ялівців різних форм та видів, каштану, барбарисів, айви японської та інших.