П'ятниця, 27 листопада 2020

Місцезнаходження підприємства:

78400 Івано-Франківська обл.,
м.Надвірна, вул. Соборна 163
Тел./факс: 034 752 06 61
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. a

 

 

Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Жолобчук В.М. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Герба І.І.Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Мотрюк І.М. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Новини галузі

100 днів Василя Кузьовича: перші підсумки роботи та нові завдання Голови Держлісагентства

 

Минає сто днів, відтоді як Василь Кузьович став Головою Державного агентства лісових ресурсів України. Отже вже можна аналізувати, чого досягнув очільник лісової галузі.

«100 днів на посаді Голови Держлісагентства стали вирішальними у ряді важливих Урядових програм, направлених для майбутнього лісового господарства». – заявив Василь Кузьович, коментуючи прес-службі Державного агентства лісових ресурсів України контрольний рубіж свого призначення на посаду очільника всієї лісової галузі України з 50 000 працівниками. Це основа, яка визначила пріоритети моєї роботи на першому етапі» - сказав Голова.

За словами Василя Кузьовича, це стосується кількох напрямків, найголовніший серед яких – реформування лісової галузі. «Підготовка реформи, – наголосив голова лісового відомства, – забрала найбільше часу і позначилася найбільшою кількістю змін, як в документальному вигляді, так і в тому, яким шляхом у подальшому розвиватиметься галузь.

Виконано термінове доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 рр. Водночас впроваджено пілотний проєкт програмного продукту автоматизованої системи «Пожежна безпека». Розроблено законопроєкт «Про ринок деревини» та проєкт Закону «Про внесення до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері лісових відносин». Держлісагентством завершується розробка «Державної цільової програми розвитку лісового господарства на 2021-2030 роки, окремими положеннями якої будуть заходи щодо відновлення лісів на згарищах, що утворились у поточному році. Завершено узгодження із зацікавленими міністерствами та відомствами проєкт Закону України стосовно приєднання України до Європейського інституту лісу, відповідне рішення схвалено Кабінетом Міністрів України.

Одночасно, за словами Василя Кузьовича, поступово вдалося покращити окремі виробничо-фінансові показники діяльності , у т.ч. підвищення середньої зарплати, ріст якої склав 7,3 %. Зокрема, дохід від реалізації продукції за 100 днів становить 3,1 млрд. грн.

✅Необхідно відзначити зростання ціни знеособленого кубометра по кожній групі лісопродукції, у т. ч. деревини дров’яної непромислового використання на 10 гривень, деревини дров’яної промислового використання на 5 грн, круглих лісоматеріалів на 67 грн. На 400 мільйонів гривень виросли обсяги продажу необробленої деревини на електронних аукціонах. Внаслідок зростання реалізації дров’яної деревини на 100 тис. кубометрів зменшились залишки необробленої деревини на складах. За власні кошти 12 державних лісогосподарських підприємств придбано 73 одиниці техніки. До бюджетів усіх рівнів сплачено 1 млрд 249 млн грн податків, зборів та обов’язкових платежів та 327 млн грн єдиного соціального внеску, що разом становить 1,6 млрд гривень. Податковий борг підприємств перед бюджетом за липень-вересень скоротився на 41 млн грн, або на 64 %. Також на 3,3 млн грн або на 55% скоротилась заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску.

✅Поруч з цим, наголосив Голова, істотно вдалося зменшити обсяги незаконних рубок. Минулого року працівниками державної лісової охорони виявлено 90 тисяч кбм, а цього – 45. Це говорить про активізацію роботи у боротьбі з «лісокрадами». Ключову роль в забезпеченні охорони лісів від порушень лісового законодавства відіграє робота постійно діючих рейдових бригад, які створені в кожному держлісгоспі та лісництвах, загальною кількістю 815 груп. Крім того, він підкреслив, що мобільними рейдовими групами спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції проведено 31,8 тисяч рейдів, за результатами яких складено понад 3 тисячі адмінпротоколів, на суму штрафів майже 1 мільйон гривень, загальна заподіяна шкода становить 13,5 мільйонів гривень. До правоохоронних органів передано 480 справ.

✅Разом з тим Держлісагентством

розроблено та направлено для погодження проєкт постанови КМУ «Про затвердження господарської діяльності у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів і визначається періодичність проведення планових заходів державного контролю за додержанням нормативно-правових актів щодо ведення лісового господарства Держлісагентством». Розроблено проєкт Постанови, спрямований на спрощення процедури та встановлення чітких критеріїв визначення лісогосподарської діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, зокрема, спрямованої на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій природного характеру (лісові пожежі, масове пошкодження шкідниками й хворобами, буреломи тощо). Окремим пріоритетом залишається контроль над обліком ресурсів. Створена та успішно функціонує єдина державна система е-обліку деревини. До е-обліку підключено 547 постійних лісокористувачів, 323 з яких – держлісгоспи. Держлісагентство завершило підготовки нормативно-правового акту, направленого на запровадження національної інвентаризації лісів. Відповідний проєкт опрацьовується Міндовкіллям.

✅Мисливське господарство

Розроблено та зареєстровано в Мінюсті наказ Міндовкілля «Про затвердження Форми договору про умови ведення мисливського господарства». Окрім цього розроблено та направлено на погодження зацікавленим сторонам проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції розвитку мисливського господарства в Україні на період 2021-2025 роки», проєктів наказів Міндовкілля «Про затвердження строків проведення користувачами мисливських угідь натаскування, наганяння, вимуштрування, польових випробувань і змагань мисливських собак», «Про затвердження уніфікованої форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері мисливського господарства та полювання», «Про затвердження Порядку використання коштів спеціального фонду власних надходжень від реалізації користувачам мисливських угідь ліцензій на добування мисливських тварин, а також за видачу посвідчень мисливця та щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання», «Про затвердження Порядку видачі посвідчень мисливця і щорічних контрольних карток обліку добутої дичини і порушень правил полювання, «Про затвердження Порядку видачі паспортів на собак мисливських порід, інших ловчих звірів та птахів», «Про затвердження Правил державного обліку мисливських тварин і обсягів їх добування».

Держлісагентство, відповідні обласні управління лісового та мисливського господарства, а також державні лісогосподарські підприємства остаточно визначились та підтримали пропозиції Міндовкілля щодо створення національного природного парку «Холодний Яр» у Черкаській області та забезпечення належного функціонування національного природного парку «Кармелюкове Поділля» у Вінницькій області. Взято участь у 25-й сесії Комітету по лісу ФАО. Завершено процес підготовки та узгодження документів 8-ї Міністерської конференції по захисту лісів Європи, у т. ч. цілей та завдань стосовно лісів Європи на період до 2030 року. Розпочато підготовчий етап реалізації проєкту ФАО з питань боротьби зі всиханням соснових насаджень. Забезпечено проведення 3-х засідань Громадської ради при Держлісагентстві та 1 засідання НТР, на якому завершено розгляд завершених науково-дослідних робіт тематичного плану 2015-2019 років.

✅Держлісагентством надано сприяння у проведенні першого лісопереробного форуму в рамках проведення міжнародної виставки «Лісдеревмаш», а також Всеукраїнської акції «Озеленення України». Спільними зусиллями та завдяки ініціативі президенту «СЕО» Club Ukraine» і генеральному директору Книги рекордів України Ганні Крисюк за підтримки Романа Абрамовського, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та Держлісагентству, тільки лісівниками тільки за один день було висаджено 1770275 сіянців. Нові ліси створені на площі понад 400 гектарів.

Прес-служба Держлісагентства

В Україні запустили інтерактивну мапу для висадки дерев

 

 

Держлісагентство разом із ЛІАЦ (Державне підприємство «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр») запустили інтерактивну мапу, яка показує місця локацій посадки дерев в областях. З її допомогою жителем пропонують взяти участь в осінній акції з лісовідновлення.

Якщо Ви хочете долучитися до акції озеленення України, то можете ознайомитися з інтерактивною мапою за посиланням https://lk.ukrforest.com/map/general.

Для більш детальнішої інформації можна також звернутися в обласні управління або безпосередньо в лісгоспи, зареєструватися та долучитися до акції і внести свій вклад у покращення екологічного стану.

Масштабна пожежа на Луганщині охопила майже 19000 гектарів

 

 
 


Вже третю добу поспіль працівники державної лісової охорони, ДСНС, МВС, ЗСУ та громадські активісти героїчно намагаються загасити лісові пожежі на Луганщині.

На місці гасіння вогню Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович, Заступник Голови Юрій Болоховець, Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, Начальник Луганського ОУЛМГ Павло Головченко, представники МВС.

Внаслідок пожеж загинуло 11 осіб та госпіталізовано 17 осіб, евакуйовано 150 осіб. За попередніми оцінками орієнтовна площа пройдена вогнем складає майже 19000 гектарів.

На гасіння пожежі залучено 160 працівників державної лісової охорони з Луганського, Харківського, Сумського та Полтавського ОУЛМГ, 25 пожежних автомобілів, 9 пожежних модулів та 15 тракторів та 17 одиниць іншої техніки.

Під час гасіння героїчно загинув працівник Райгородського лісництва ДП «Новоайдарське ЛМГ» - 46-річний майстер лісу Василь Авершин.

Всього до гасіння залучено 2 тис. 557 чоловік та 264 од. техніки, з них від ДСНС 687 чоловік особового складу та 158 од. техніки (із Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської та Харківської областей) у тому числі 3 літаки АН-32П та 2 вертольоти Мі-8 якими протягом 1 жовтня здійснено 60 скидів (246 т води). Роботи проводяться у цілодобовому режимі на усіх 7 основних осередках пожеж.

Прес-служба Держлісагентства

Лісгоспи включені до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації: відповідний законопроєкт схвалено Урядом та буде передано на розгляд Парламенту

Державні підприємства лісогосподарської галузі включені до переліку об'єктів, що не підлягають приватизації. Вчора Уряд схвалив відповідний законопроєкт та незабаром передасть його до Парламенту https://bit.ly/34DNM9g. Про це повідомив Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович.

«Внесенню лісгоспів до цього переліку передувала важка і кропітка робота. Список підприємств, що не підлягають приватизації, формувався на основі численних експертних обговорень і пропозицій, наданих заінтересованими органами», - зазначив він.

Об'єкти включалися до переліку відповідно до критеріїв щодо заборони приватизації, а саме:

- підприємства, що забезпечують енергетичну незалежність та обороноздатність держави;

- є природними монополіями;

- діяльність яких має критично важливе значення для суспільства.

«Сподіваюся, що при розгляді законопроєкту в Парламенті нікому не спаде на думку прибрати державні лісогосподарські підприємства з цього переліку. Адже вони, в більшості, розташовані в сільській місцевості, що дає змогу людям мати офіційну роботу та зарплату, а бюджетам – сплату податків, кошти від яких потім йдуть на нові дороги, заклади соціальної сфери та розвиток місцевості», - підкреслив Голова Держлісагентства.

 
 

На колегії Держлісагентства обговорили результати роботи лісової галузі у І півріччі 2020 року

Сьогодні відбулося розширене засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України щодо підсумків господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за І півріччя 2020 року.

Як було повідомлено на колегії, лісогосподарські підприємства галузі виконали завдання з лісовідтворення. Загалом, відтворено лісів на площі майже 32,3 тисячі гектар (висаджування лісу на місці зрубів та створення нових лісів – 23 тис. га, сприяння природному поновленню лісів – більше 9 тис. га).

Станом на 01.07.2020 в лісах галузі ліквідовано 1566 пожеж на площі 44371 га, що майже в 3,4 разів більше від кількості та в 77 разів від площі загорянь у першому півріччі минулого року. За перше півріччя 2020 року з метою попередження лісових пожеж підприємствами влаштовано більше 7 км протипожежних розривів і бар’єрів та 44 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними в обсязі 140 тис. кілометрів.

Обсяги незаконних рубок склали 40,2 тис. кбм, що становить 54% від загального обсягу за аналогічний період минулого року (І півріччя 2019 року – 74,3 тис. кбм). Шкода, заподіяна лісу, становить 333,9 млн гривень. Лісопорушниками в добровільному порядку відшкодовано лише 3,1 млн грн.

Станом на 01.07.2020 року загальна площа всихання насаджень складала 269 тис. га. На землях природно заповідного фонду обліковується 993 га пошкоджених стихією насаджень.

За результатами фінансово-господарької діяльності підприємствами галузі отримано майже 6,5 млрд грн чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), що на 1,1 млрд грн менше аналогічного періоду минулого року. Державними лісогосподарськими підприємствами галузі за І півріччя 2020 року отримано 103 млн грн чистого прибутку.

Окрім того, 23 підприємства отримали збиток у загальній сумі 55,5 млн гривень.

«Знизилася рентабельність з 2,3% до 0,7%, тобто в три рази у порівнянні з піврічним періодом минулого року. І падіння рівня заробітної плати на 7% також є тривожним. Ще більшої тривоги викликає заборгованість з виплати заробітної плати в деяких областях. Питання своєчасної виплати заробітної плати стоїть і на урядовому рівні, і буде постійно контролюватись мною особисто. Керівники, які не здатні врегулювати ці процеси притягатимуться до дисциплінарної відповідальності з наступним розірвання контрактів», - наголосив Голова Держлісагентства Василь Кузьович.

За 6 місяців 2020 року підприємствами галузі сплачено 2,8 млрд грн податків, зборів, обов’язкових платежів та ЄСВ.

Стосовно ефективності використання лісосировинних ресурсів підприємств галузі доповів заступник Голови Держлісагентства Юрій Болоховець.

«За 6 місяців чистий дохід від реалізації лісоматеріалів в порівнянні з відповідним періодом минулого року зменшився на 14%, або на понад 800 млн гривень. На мою думку, причина спаду у падінні ринків деревини та не зовсім відповідальному ставленні до ефективного використання лісосировинних ресурсів», - зазначив Юрій Болоховець.

За його словами, не суттєво зменшилась заготівля деревини (І півріччя 2019 – 6,9 млн кбм, І півріччя 2020 – 6,7 млн кбм) та покращився вихід ділової деревини на 7%. Потрібно більш глибоко проаналізувати за рахунок чого відбулося збільшення виходу: за рахунок більш раціонального використання деревини, чи все ж таки за рахунок переходу на нові гармонізовані стандарти.

«За 6 місяців поточного року використано 6,6 млн кбм деревини, в тому числі поставлено на внутрішній ринок у круглому вигляді 5,5 млн кубм на загальну суму близько 5 млрд грн. На власну переробку направлено 1 млн 14 тис. кбм деревини або 15,5% від заготівлі. Але хотілось би бачити реальну рентабельність нашої переробки в розрізі кожного підприємства, що дасть можливість нам з вами оцінити ефективність переробки та визначитись з подальшими шляхами її реформування у зв’язку з розробкою нової стратегії розвитку лісової галузі», - підкреслив заступник Голови відомства.

Також він повідомив, що на складах є майже 1 млн кбм залишків лісопродукції: «Турбує той фактор, що левова частка (75%) є дров’яна деревина, яка на сьогодні та найближчим часом матиме обмежений попит».

Юрій Болоховець зазначив, що одним із головних показників, який впливає на ефективність використання лісових ресурсів є вихід лісоматеріалів круглих.

«Згідно статистичних даних, вихід начеб то й зростає на 5,1%. Відповідно повинен збільшуватись і дохід підприємств, але ситуація протилежна. Тому постає питання: кому потрібна гарна статистика замість аналізу реального стану?», - наголосив заступник Голови відомства.

Окрім того, він звернув увагу на необхідність неухильного виконання вимог постанови Уряду щодо запровадження пілотного проекту з реалізації деревини виключно на електронних аукціонах.

Також Юрій Болоховець доповів про стан ведення мисливського господарства в Україні, охарактеризувавши його як незадовільний.

«Мисливське господарство залишається збитковою галуззю. Так, наприклад, загальні витрати на ведення мисливського господарства за 2019 рік склали 436 млн грн, а надходження 186 млн грн. В одній із областей найбільший користувач мисливських угідь, який має в користуванні 78% угідь області, витратив на ведення мисливського господарства 3,5 млн грн, а надходжень не отримав жодної копійки», - повідомив заступник Голови Держлісагентства.

Він звернув увагу на недостатню кількість галузевих спеціалістів, їх низький фаховий рівень як у мисливських організаціях і підприємствах, так і в органах державного управління та контролю у зв’язку із відсутністю підготовки дипломованих спеціалістів мисливської галузі, системи підготовки та підвищення кваліфікації єгерів, мисливствознавців та інших спеціалістів цього напряму закладами вищої освіти, а також із ліквідацією державного замовлення на таку підготовку.

Як було зазначено під час колегії, для забезпечення розв'язання низки проблем і поліпшення виконання повноважень Держлісагентства необхідне реформування галузі мисливського господарства та полювання, а саме:

1. Створення чіткої структури управління та контролю за мисливським господарством від місцевого, регіонального рівня до державної служби управління та контролю за охороною та використанням державного мисливського фонду в центральному органі виконавчої влади;

2. Підготовки, внесення та прийняття законодавчих змін, що регулюють відношення та встановлюють відповідальність у сфері охорони та використання об’єктів тваринного світу та середовища їх існування. Зокрема, з метою:

- спрощення процедури надання в користування мисливських угідь, створення прозорого механізму цієї процедури, оптимізація розмірів площі мисливських угідь, що надаються одному користувачу;

- врегулювання взаємовідносин між користувачами мисливських угідь і власниками та користувачами земельних ділянок; розробка принципів та механізму відшкодування збитків, завданих сторонами відносин одна одній;

- створення механізмів стимулювання розвитку мисливських господарств;

- вдосконалення норм і порядку управління популяціями мисливських тварин, затвердження правил державного обліку мисливських тварин і обсягів їх добування;

- розробки порядку регулювання чисельності тварин, визнаних шкідливими для мисливського господарства;

- посилення державного контролю за виконанням вимог чинного законодавства, норм і правил щодо збереження диких тварин та середовища їх існування, посилення відповідальності за їх порушення як громадянами, так і підприємствами;

- створення служби охорони державного мисливського фонду, яка включала б в себе державних районних мисливствознавців. Завданням цієї служби має бути усунення головних негативних факторів, що перешкоджають швидкому росту чисельності мисливських тварин – надмірної чисельність хижих тварин і браконьєрства.

За результатами розгляду питань порядку денного були обговорені проекти наказів Держлісагентства щодо вирішення проблемних питань лісової галузі України.

 
 

Дочірні категорії