Неділя, 05 квітня 2020

Місцезнаходження підприємства:

78400 Івано-Франківська обл.,
м.Надвірна, вул. Соборна 163
Тел./факс: 034 752 06 61
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. a

 

 

Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Остап'юк В.Б. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Мотрюк.І.М Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Герба І.І. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Новини галузі

Лісівники Франківщини підсумували діяльність господарств за 2019 рік

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства під головуванням начальника Віктора Сахнюка відбулася колегія за підсумками діяльності державних лісогосподарських підприємств у 2019 року. В ній взяли участь головні спеціалісти управління та керівники лісогосподарських підприємств, що координуються обласним управлінням.

На засіданні розглянули питання фінансово-господарської діяльності лісогосподарських підприємств за 2019 рік, обговорили стан охорони лісів від незаконних рубок та результати лісокультурної діяльності.

Начальник відділу економіки, фінансів та бухгалтерського обліку Наталія Мельничук доповіла, що у 2019 році підприємства Івано-Франківського управління отримали чистого прибутку від реалізації продукції, товарів, робіт, послуг на суму 830 млн грн. Реалізація продукції на 1 га загальної площі земель, що перебувають у постійному користуванні у 2019 році склала 941,40 грн по управлінні та зросла на 9,5% у порівнянні з 2018 р.

Загалом, держпідприємства обласного управління отримали у 2019 році 14,9 млн грн. чистого прибутку, який направлено на розвиток матеріально-технічної бази підприємств. Рентабельність лісогосподарських підприємств від усієї діяльності за 2019 рік по управлінню склала 1,8 %.

У 2019 році з власних обігових коштів на ведення лісового господарства лісогосподарськими підприємствами направлено 408 млн грн. Фінансування на 1 га загальної площі земель, що перебувають у постійному користуванні, за рахунок власних коштів по управлінню склало 894 грн.

Чисельність штатних працівників за 2019 рік склала 2908 осіб. Середньомісячна зарплата по обласному управлінню складала 9150 грн.

Підприємства управління за 2019 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 259,9 млн. грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 3,7 млн. грн. більше, ніж за 2018 рік, в тому числі до Державного бюджету 164,6 млн. грн., до місцевого бюджету 95,3 млн. грн. За звітний період підприємствами управління сплачено Єдиного соціального внеску 67,4 млн.грн.

Головний спеціаліст управління Костянтин Мельник зазначив, що лісовідновні роботи у 2019 році державними підприємствами Івано-Франківського управління проведено на площі 2053,6 га. Посадку лісових культур в держлісфонді виконали на площі 884,9 га, при запланованих 575 га. Збережено самосів і підріст у кількості достатній для відтворення природним шляхом на площі 1168 га. Сприяння поновленню проведено на ділянках, що залишені під відтворення природним способом на площі 476,7 га. Приживлюваність створених однорічних культур склала 93,3%.

У 2019 році заготовлено 5158 кг лісового насіння, з яких хвойні породи - 721 кг. З загального обсягу заготівлі за якістю - 50% насіння І класу, і тільки 17% - насіння ІІІ класу.

Для забезпечення потреб лісовідновлення та лісорозведення вирощено близько 10 млн шт. сіянців, у тому числі 5 млн шт. - стандартні.

Про стан та заходи щодо охорони лісів від незаконних рубок доповів Роман Поціхович, начальник відділу охорони і захисту лісів Івано-Франківського ОУЛМГ.

У 2019 році зафіксовано 561 випадок лісопорушень, при цьому збитки лісу нанесені у сумі 5 785,7 тис. грн., в тому числі 381 випадок незаконної рубки, об’ׄємом зрубаної деревини 1017 куб.м. та сумою збитків 5698 тис. грн.

391 лісопорушника притягнено до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 107,3 тис. грн., з них відшкодовано 99,1 тис. грн. в добровільному порядку. Крім цього, державною лісовою охороною проведено 670 рейдів з виявлення порушників лісового законодавства та правил пожежної безпеки в лісах. Складено 159 адмінпротоколів на суму штрафів 38,9 тис. грн., сума заподіяної шкоди склала 1 759,1 тис. грн.

Роман Поціхович зазначив, що у порівнянні з 2018 роком, об’єм незаконних рубок у 2019 році збільшився на 115 м3, збитки лісу завдані на 541,2 тис. грн. Такі зміни пояснюються покращенням роботи державної лісової охорони з виявлення фактів лісопорушень в цілому та незаконних рубок зокрема.

Заслухавши доповідачів та обговоривши виступи, члени колегії, із врахуванням зауважень, пропозицій та доповнень, ухвалили відповідні рішення.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук проінспектував впровадження електронного обліку деревини на Чернігівщині 

 

 

Олексій Гончарук в рамках робочої поїздки на Чернігівщину закликав Голову Держлісагентства Андрія Заблоцького відсторонити від виконання обов'язків керівника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Зінченка через значні порушення в державних лісгоспах Чернігівщини.

Торік обсяг незаконних рубок у регіоні заподіяв шкоди державі на 2,3 млн грн. При цьому, лісопорушниками відшкодовано лише 27,3 тис. грн, тобто менше ніж 0,1%. До того ж, у низці лісгоспів Чернігівщини за 2019-й рік спостерігається незадовільний фінансовий стан та падіння реалізації продукції.

«Наскільки мені відомо, до цього пан Зінченко очолював Харківське облуправління. Зараз ми там теж виявляємо великі правопорушення. Тільки за 2019-й рік виявлено незаконних рубок на понад 350 млн гривень. Але попри це, у червні минулого року попереднє керівництво Держлісагентства, незадовго до приїзду Президента Зеленського до Харкова, вирішило чомусь перевести Олександра Зінченка до Чернігова», — сказав Олексій Гончарук.

Він додав, що поза законом ніхто працювати не буде: «Уряд послідовно знищує корупційні схеми та зловживання в лісовій галузі України та розпочинає боротьбу з нелегальними лісопильнями. Тільки минулого року через «чорні ринки» бюджет недоотримав 803 млн грн. Це неприпустима історія». 

Тож під час наради щодо протидії незаконній природно-ресурсній господарській діяльності Олексій Гончарук доручив:

— керівникам ОДА — вжити дієвих заходів щодо запровадження електронного обліку деревини всіма лісокористувачами;

— керівництву Держлісагентства — сформувати мапу місць легального перероблення деревини, з можливістю надання громадськістю повідомлень про незаконні лісопильні;

— МВС — з 1 березня 2020 року забезпечити проведення контрольних заходів під час транспортування лісоматеріалів необроблених автомобільним транспортом.

Прем'єр-міністр наголосив, що зі свого боку Уряд уже запровадив низку заходів з контролю та легалізації діяльності у лісовому господарстві.

Зокрема, робота усіх лісокористувачів тепер буде відкритою та прозорою — вони будуть працювати виключно у системі Електронного обліку деревини. 

Перевірити легальність деревини за номером бирки, номером автомобіля та товарно-транспортною накладною можна на електронному сервісі open.ukrforest.com.

Так само через смартфон можна перевірити і законність рубок у лісі. Держлісагентство запровадило пілотний проект «Ліс у смартфоні» з онлайн-мапою лісів, яка доступна для усіх українців lk.ukrforest.com. Олексій Гончарук на власні очі проінспектував процес роботи «Лісу у смартфоні».

«Це пілотний проект, який запроваджує Держлісагентство. Тепер кожна людина може на власні очі переглянути онлайн-мапу рубок, перевірити на мапі законність здійснення рубок або ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини. Завдяки «Лісу у смартфоні» будь-хто небайдужий зможе повідомити правоохоронні органи про нелегальні рубки», — сказав Олексій Гончарук.

Проект на сьогодні вже покриває більшу частину лісгоспів з 18 областей. Однак на сьогодні ще є підприємства, в тому числі й чернігівські, які не вносять дані до системи електронного обліку, хоча биркування покриває 95% підприємств.

Він закликав комунальні лісгоспи активізувати роботу з надання інформації для наповнення даними проекту «Ліс у смартфоні», що запроваджений Держлісагентством.

Крім того, з початку лютого Уряд запровадив пілотний проект з продажу всієї деревини на електронних аукціонах. Проте, як зазначив Олексій Гончарук, комунальні лісгоспи не проявляють зацікавленості у цьому процесі.

«Немає активності по комунальних лісгоспах щодо виставлення деревини на е-майданчику Прозорро.Продажі та інших електронних майданчиках. Підприємства Чернігівоблагролісу не виставили жодного кубометру деревини!» — сказав він. Голова Уряду закликав підприємства активніше приєднатися до цього процесу.

Прес-служба Держлісагентства

Покрокова інструкція участі в електронних аукціонах деревини на е-майданчику ДП "ЛІАЦ" Держлісагентства

 

 

З 1 лютого в Україні необроблена деревина реалізується через електронні аукціони.

Експериментальний проект передбачає можливість всім лісокористувачам на власний вибір визначати електронні майданчики для реалізації деревини.

Частина деревини має виставлятися на електронній торговій системі Prozorro.Продажі (не менше ніж 25 відсотків щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень).

Весь інший об’єм деревини лісокористувачі можуть виставляти на будь-яких інших е-майданчиках.

Зокрема, зрозумілу і чітку модель реалізації деревини на електронному аукціоні надає електронний майданчик державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ДП «ЛІАЦ») Державного агентства лісових ресурсів України

Що потрібно робити лісокористувачу, щоб виставити деревину на е-майданчик ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

 1. Заключити договір з товарною біржою (на безоплатній основі), яка має ліцензію ЛІАЦ на використання програмного продуктуAUC.UKRFOREST.COM
 2. Надати товарній біржі лоти, які плануються до реалізації
 3. Узгодити терміни проведення е-аукціону

Що потрібно покупцю для участі в е-аукціоні на е-майданчику ДП «ЛІАЦ» Держлісагентства?

 1. Зареєструватися в особистому кабінеті на сайтіAUC.UKRFOREST.COM
 2. Контролювати графік проведення е-аукціонів в особистому кабінеті
 3. Взяти участь в е-аукціоні відповідно до регламенту товарної біржі

Чому важливі е-аукціони?

 1. Вільний доступ до ресурсу всіх покупців деревини
 2. Можливість лісокористувачам знайти нових покупців
 3. Встановлення ринкових цін налісопродукціюта прозорість
 4. Відкритий доступ для громадян щодо проведення аукціонів (на сайтіWWW.UKRFOREST.COM)
 5. Збільшення надходжень до державного бюджету

До уваги громадян!

Електронні аукціони НЕ поширюються на реалізацію деревини:

- для населення на опалення;

- для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб);

- для задоволення потреб бюджетних установ;

- для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

- відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі»;

- використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів.енкеор.jpg

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=206728&cat_id=32888

Базове лісовпорядкування – стратегія розвитку лісогосподарського підприємства на найближчі десятиліття

В Івано-Франківському обласному управлінні відбулася нарада з проблемних питань безперервного лісовпорядкування.

Участь у ній взяли начальник Івано-Франківського управління Віктор Сахнюк, т.в.о. начальника Львівської державної лісовпорядної експедиції Роман Піпа, а також головні лісничі держлісгоспів та спеціалісти обласного управління.

Під час наради Віктор Сахнюк наголосив на важливості завершенні на держпідприємствах заходів із лісовпорядкування, основним завданням якого є систематичне оновлення інформаційної бази даних по лісовому фонду та лісових ресурсах.

У результаті проведення безперервного лісовпорядкування щорічно актуалізується характеристика лісового фонду, визначаються поточні плани рубок і господарських заходів з територіальним їх розміщенням, здійснюється контроль за їх виконанням.

Також керівник управління наголосив на посиленні належної охорони лісових масивів, особливо у вихідні, ефективній роботі із запобігання незаконним рубкам, збільшенні кількості рейдів з охорони мисливських угідь.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГгншншг.jpg

До уваги лісокористувачів та деревообробників! Орієнтовний графік електронних аукціонів з продажу деревини

Державне агентство лісових ресурсів України розробило і направило до обласних управлінь лісового та мисливського господарства орієнтовний графік проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини заготівлі ІІ кварталу 2020 року на електронному майданчику державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» Держлісагентства.

Завантажити графік

Зазначимо, що орієнтовний графік покликаний розвести в часі проведення аукціонів та забезпечити більш зручні умови споживачам для участі в е-аукціонах.

Нагадаємо, з 1 лютого 2020 року постановою Уряду передбачено проведення експериментального проекту реалізації деревини через електронні аукціони. Детальніше тут: https://bit.ly/38gtmC8.

Дочірні категорії