Неділя, 12 липня 2020

Місцезнаходження підприємства:

78400 Івано-Франківська обл.,
м.Надвірна, вул. Соборна 163
Тел./факс: 034 752 06 61
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. a

 

 

Надвірнянське л-во Надвірнянське лісництво. Площа 4170 .Лісничий Міщук Б.М.. с.Мирне Надвірнянський р-н.
Довбушанське лісництво Довбушанське лісництво.Лісничий Остап'юк В.Б. Площа 4171 г. . уч.Верхня Зелениця.с.Зелена.Надвірнянський р-н.
Пасічнянське лісництво Пасічнянське лісництво.Лісничий Мотрюк.І.М Площа 4811 г. вул.С.Галечко, 63, с.Пасічна.Надвірнянський р-н
Бухтівецьке лісництво. Бухтівецьке лісництво.Лісничий Онуфрак. В.Д .Площа 4289га. уч.Бухтівець. с.Пасічна. Надвірнянський р-н
Бистрицьке лісництво Бистрицьке лісництво. Площа 6629 г. Лісничий Герба І.І. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н.
Довжинецьке лісництво Довжинецьке лісництво. Площа 5143 г. Лісничий Кузюк Б.Р. уч.Центр. с.Бистриця. Надвірнянський р-н
Зеленське лісництво Зеленське лісництво. Площа 4840 г. Лісничий Жолобчук В.М. уч.Черник, с.Зелена. Надвірнянський р-н
Максимецьке лісництво Максимецьке лісництво. Площа 5210 г. Лісничий Михайлюк О.В. уч. Максимець. с.Зелена Надвірнянський р-н.

Новини галузі

Пожежі на Луганщині: триває гасіння осередків загоряння біля трьох населених пунктів Новоайдарського району

 

 

Протягом ночі з 7 на 8 липня працівники державної лісової охорони спільно з ДСНС та іншими службами доклали максимум зусиль для гасіння лісових пожеж на території Новоайдарського та Сєверодонецького лісомисливських господарств, що на Луганщини.

Станом на 08.00 верхову пожежу локалізовано, поширення вогню на інші території не відбувається. На території Новоайдарського району ще спостерігаються окремі осередки горіння лісових масивів поблизу с. Смолянинове, с. Капітанове та с. Воронове. Загальна площа лісової пожежі склала близько 5 тис. га.

Вчора за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського, Перший заступник Голови Держлісагентства Сергій Власенко вилетів на місце загоряння для координації заходів з ліквідації пожежі.

Нагадаємо, що 7 липня через пориви вітру до 20 м/с змінних напрямків пожежа розповсюдилася на територію с. Смолянинове.

Силами ДСНС евакуйовано з житлових будинків с. Смолянинове та дачного кооперативу «Вовче озеро» 30 осіб (з них 13 дітей) та 30 осіб відселено. Внаслідок пожежі вогнем знищено в с. Смолянинове 23 житлових будинки, пошкоджено 36 житлових будинків та знищено 80 дачних будинків кооперативу «Вовче озеро».

До гасіння залучено 1 тис. 125 чоловік та 201 одиниця техніки, у тому числі 2 літаки АН-32П.

На місці пожежі розгорнуто оперативний штаб, пункт життєзабезпечення та працює оперативна група ДСНС.

За інформацією прес-служби Міндовкілля, ДСНС

Карпатські октави

Про що шумить кедр

Ця сосна була живим свідком карпатського обледеніння, тому вважається післяльодовиковим реліктом. Красиве дерево з густою кроною сягає заввишки 3-х десятків метрів, за діаметром – 60–70 см. Доживає до 400–500, а нерідко й до тисячі років, хоча росте відносно повільно. На відміну від сосни звичайної має крупніші шишки з незвичайним насінням – горішками, багатими на білки, вітаміни, олії. Ними люблять ласувати численні мешканці лісу – звірі і птахи, надто крилаті кедрівки, котрі можуть «зібрати» весь урожай ще до того, як горішки дозріють. Ботаніки називають дану сосну кедровою європейською, в народі вона відома під іменем кедр європейський (або карпатський).

Це цінна лісоутворювальна порода Українських Карпат, яка відіграє значну ґрунтоутворюючу, ґрунтозахисну та водорегулюючу роль. Дотепер збереглася в природних лісах – в основному у важкодоступних екстремальних лісорослинних умовах Горган (зрідка – Чорногори) на високогірних кам’янистих схилах на висотах 1100–1500 м над рівнем моря. У вологих і сирих суборах утворює мішані деревостани зі смерекою європейською, також заходить у борові зарості гірської сосни – загальна площа їх становить приблизно 6,3 тис. га, причому майже 92% росте на Івано-Франківщині. Найбільш представлені кедрачі на території Осмолодського, Солотвинського, Надвірнянського лісгоспів та природного заповідника «Горгани».

Порівняно з чистими одновіковими ялинниками різновікові кедрово-ялинові ліси відзначаються стійкістю до різних катаклізмів, запас стовбурної деревини в них сягає 400 куб. м з гектара, – розповів лісничий Дарівського лісництва Осмолодського лісгоспу Іван Павлів. – Зустрічаються й чисті куртини кедра, але вкрай рідко – здебільшого в заказниках, заповідних урочищах, як окремі пам’ятки природи. На кам’янистих розсипах нашого краю присутні його деревостани з округлими та овальними кронами, а є ще з колоноподібними та конусоподібними…

На підприємстві приділяють значну увагу збереженню, відродженню, поверненню в гори унікального релікту ранньоголоценового періоду. Іван Михайлович запросив до тимчасового розсадника, де продемонстрував прекрасні сіянці кедра європейського – зазвичай вводять по три одиниці в складі ялинових насаджень. Використовують і як доповнення до лісових культур на крутих, скелястих схилах. Чималу площу розсадника відвели під релікт і в Бистрицькому лісництві. А в Перегінському взялися вирощувати садивний матеріал із закритою кореневою системою – побудували теплицю площею 180 кв. м з притінюючими піднавісами, приміщення-холодильник та короби, в основі яких сітка, застелена агроволокном і щити для захисту сіянців від сонця.

За зразок горянам слугують масиви кедрового пралісу. Головне – зберегли вид на популяційному рівні шляхом виділення лісових генетичних резерватів. Оскільки значні масиви чистих кедрачів на території області відсутні, до них віднесли кедрово-ялинові деревостани різного складу та структури. Загалом, атестували чотири генетичні резервати сосни кедрової. Два з них – у лісах Держлісфонду, зокрема, в Бистрицькому (38 га) і Мшанському (263 га) лісництвах. Ще два лісові генетичні резервати функціонує на території природного заповідника «Горгани». Отже, мають надійну селекційно-генетичну базу, завдяки якій успішно вирішують питання розширення популяції сосни кедрової європейської в Карпатах. Про тонкощі копіткої роботи розповімо в окремій публікації.

А без коня…

Виїжджаємо з Осмолоди через міст, який називають «воротами в Карпати». Беремо курс на віддалене Різарнянське лісництво, яке розташоване високо в горах. Загалом, із 13-ти лісництв Осмолодського лісгоспу лише три –Краснянське та частково Сливківське і Перегінське – належать до рівнинних. Решта гірські: займають 85,2% від усієї площі підприємства (64,3 тис. га). Міст при виїзді з Осмолоди найбільший і найпам’ятніший, бо споруджений заново після руйнівної повені 2008 р. Усі мости, які зводили після того (а їх на сьогодні 12, зведених за останні десять років) – капітальні, металеві, крім одного, що з’явився 2011 р. в урочищі Григітлива Піскава. Він дерев’яний, має 26 м завдовжки, 4 м завширшки. Чому дерев’яний? Бо, як пояснили господарі, метал на той час став надто дорогий. Проте і цей міст так само надійний. Берегові опори його зробили на габіонах, тобто в спеціальні сітки заклали камінь та обшили металом, аби в них не забивалися рештки деревини, сміття…

Трелювання деревини кіньми – ціле мистецтво, яким оволодів Василь Кулик

Отже, їдемо, причому добротною лісовою трасою, прокладеною силами лісівників. Про потужне дорожнє будівництво в лісгоспі ми вже розповідали, тому зупинятися не будемо. Нас цікавить застосування природозберігаючих технологій на заготівлях деревини, зокрема, трелювання її кіньми. Аби зафіксувати процес на фотоплівці, зупинилися біля лісорубів, котрі проводили прохідне рубання в середньовіковому смерековому насадженні. Звалювальник Богдан Кулик, вправно володіючи бензопилкою, забезпечував фронт робіт для свого напарника Василя Кулика. Як наголосив лісничий Різарнянського лісництва Орест Кушнір, переміщення деревини кіньми – це ціле мистецтво. Ним сповна володіють в Осмолоді, використовують під час формування й оздоровлення лісу коней. Безвідмовні тварини, працюючи позмінно, за день здатні відтрелювати до 20 куб. м деревини. Не завдаючи шкоди природі. От і милують зір на схилах гір, де свого часу вдалися до кінного трелювання, здорові молоді ліси, створені шляхом сприяння природному підросту.

Куди піде звір

Лопушна, Яла, Сивуля – заповідні об’єкти Бистрицького лісництва, розташованого в долонях гір мальовничого урочища «Різарня». Сивуля – це ще й гора, найвища вершина Горган на території лісництва (1836 м над рівнем моря). Саме лісництво простяглося майже на 5 тис. га, тут прекрасні умови для звірів і птахів. Для примноження мисливської фауни горяни роблять усе можливе, у чому переконуєшся ще навіть не піднімаючись високо в гори, до численних біотехнічних споруд.

Поблизу оригінально впорядкованої садиби лісництва два десятиріччя тому облаштували вольєр для розведення та утримання диких тварин площею близько 1 га. Нині тут утримують у напіввільних умовах муфлонів, які добре акліматизувалися. Починали з двох голів, згодом поголів’я довели до двох десятків. Щороку певну кількість продають іншим лісовим господарствам – таким чином, кажуть, тварини самі на себе заробляють. Доглядають за ними кваліфіковані спеціалісти під керівництвом неабиякого ентузіаста справи лісничого Василя Бойка. Намагаються уникати дискомфорту, стресів, травмування диких підопічних. Завданням єгерів є підгодівля їх, для чого у вольєрі безпосередньо біля місця притулку передбачили кормові майданчики. Тварини цілодобово мають вільний доступ до свіжої питної води. Завдяки створенню належних умов поголів’я рік у рік збільшується.

І не лише муфлонів. Якось єгерська служба та працівники лісгоспу під час проведення чергового рейду відібрали в браконьєрів дитинча козулі. Це була самка, яку назвали Леонівною й поселили у вольєрі, де вона досить швидко «знайшла спільну мову» з муфлонами . Згодом єгері привезли з Бурштина самця – її ровесника, котрого місцеві лісники теж відібрали в браконьєрів. Навесні з’явилося потомство, що неабияк здивувало господарів. Як пояснили вони, в природі рідко буває, щоб першого ж року козуля народжувала. Отже, тваринкам тут привільно. Про них дбають, повсякчас турбуються про збереження, примноження популяцій.

Загалом, у мисливських угіддях добилися оптимальної кількості звірини та птаства.

– Нашим та сусіднім Довго-Полянським лісництвом опікуються досвідчені, закохані в природу працівники на чолі зі старшим єгерем Анатолієм Котурбачем, – наголосив під час розмови лісничий Василь Бойко. – Зими в горах бувають надзвичайно суворі, завжди як слід готуємося до них. Для підгодівлі заготовляємо вдосталь сіна, вітамінних віників, зерновідходів тощо, заздалегідь доставляємо до кормових майданчиків. Повсюдно прикопані солонці – адже звір іде туди, де є сіль. Коли її нема, шукатиме в інших місцях. При веденні мисливського господарства, в тому числі й вольєрного, керуємося принципами гуманного ставлення до тварин; участі органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, громадських організацій у сфері захисту їх від жорстокого поводження; також обліку, регулювання чисельності. Проводимо широку просвітницьку роботу серед населення, особливо підростаючого покоління.

Лісничий Бистрицького лісництва Василь Бойко у вольєрі диких тварин

Осмолодський лісгосп став своєрідним центром екологічного виховання в краї. Для дітей влаштовують екскурсії до вольєра Бистрицького лісництва, де вони цікавляться життям і звичками тварин, вправляються в знаннях червонокнижних видів флори та фауни. Не менше захоплення викликають відвідування форельного господарства в Осмолоді, в якому налагоджено повний цикл вирощування «королівської риби». Всі бажаючі мають змогу погодувати форель, відчути себе, бодай, на хвильку справжнім рибалкою. Активно працювали лісівники з підшефною школою-інтернатом у селищі Перегінське. Якби не карантин, пов’язаний з пандемією, то навесні старшокласники більшості шкіл, як і торік, позаторік, брали б активну участь в акції «Майбутнє лісу у твоїх руках»… Одне слово, дружний колектив лісгоспу, очолюваний упродовж останніх 10-ти років мудрим керівником Олексієм Фриком, усі зусилля спрямовує на те, аби виховувати надійну зміну, справжніх поціновувачів та охоронців природи рідних Карпат.

Микола ПУГОВИЦЯ, Газета “Природа і суспільство”

 
 

 

Голова Держлісагентства назвав 7 основних кроків, які були зроблені за півроку роботи

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький на своїй сторінці у Facebook  розповів про 7 основних кроків – що зроблено за півроку.

1. Провели аудит тих підприємств, що є в сфері управління Держлісагентства.

«Цифри приголомшили. Виявилося, що торік рентабельність 43% держпідприємств була навіть меншою за 1%. Це найнижчий показник за останні 5 років. Наша мета – подвоїти його, а до 2030 року – забезпечити мінімум 5%», - зазначив він.

2. Розпочали кадрове перезавантаження галузі.

«Чи могли ви собі уявити, що 23% держпідприємств у галузі вели неправдивий фінансовий та бухгалтерський облік? Ми звільнили керівництво 79 підприємств, зокрема, двох найпроблемніших обласних управлінь (Чернігівського та Харківського, на черзі вирішимо питання по Закарпатському та Івано-Франківському). Натомість ми уклали 41 контракт із новими управлінцями», - повідомив Андрій Заблоцький.

3. Обсяг незаконних рубок скоротився на 46% по всій Україні.

«По-перше, спільно з Нацполіцією ми здійснили понад 18 000 рейдів, відкрили 64 кримінальні провадження на суму заподіяної шкоди майже 6,5 млн грн, а також ініціювали 32 справи у суді. По-друге, реалізація необробленої деревини стала можливою виключно через е-аукціони. По-третє, ми оприлюднили плани реалізації необробленої деревини та річні плани заготівлі. По-четверте, підключили до системи електронного обліку деревини 100% постійних лісокористувачів. Відтепер усі, хто заготовляють деревину, обов’язково її маркують», - розповів Голова відомства.

4. Зменшили податкове навантаження на лісову галузь

«Для цього ми зменшили відрахування дивідендів для лісогосподарських підприємств на 10%, а щоб полегшити сам розрахунок рентної плати, ми будемо застосовувати одну ставку за кожною породою без деталізації за розрядами», - повідомив він.

5. Робимо ліс відкритим (ukrforest.com

«Надзвичайно важливим кроком є запуск онлайн-карти заготівлі деревини. Ми завантажили майже 60 тисяч дозвільних документів на заготівлю деревини. Тепер будь-хто може перевірити законність певної рубки. Окрім цього, ми запровадили контроль за перевезенням деревини. Це революційні зміни в українських реаліях. Відтепер кожен може відстежити походження деревини, а отже, і її законність, за номером бирки, авто чи товарної накладної. А для оперативного контролю ми запустили спеціальний додаток для правоохоронних органів та створили мапу легальних деревопереробних підприємств», - розповів Андрій Заблоцький.

6. Ухвалено Закон про національну інвентаризацію лісів

«Мета цього Закону – ведення державного лісового кадастру, обліку, моніторингу та, звісно, проведення національної інвентаризації лісів в Україні. Востаннє облік проводили у далекому 1996 році. Однак настав час дізнатися про фактичну лісистість держави, запаси деревини в лісах та її технічну придатність», - підкреслив він.

Андрій Заблоцький додав, що для збереження нашого лісу розроблено нові правила санітарних рубок, а також законопроект, який повністю нівелює «чорних лісорубів». Навіть саме це поняття на території України має піти в небуття.

7. Системно запобігаємо пожежам

«Щоб український ліс не самознищувався під час пожеж, ми розробили план їх попередження та алгоритми ліквідації. Більше того, ми створили онлайн-карту пожежної небезпеки в лісах – для ДСНС, місцевої влади та громадян. А щоб кожен громадянин міг обрати безпечне місце для відпочинку в лісі, ми розробили також онлайн-карту рекреаційних пунктів», - повідомив Голова Держлісагентства.

Окрім того, Андрій Заблоцький розвопів, що ще необхідно для розвитку лісової галузі.

«Дуже важливо, щоб зміни в галузі були комплексними і співзвучними з концепцією національної лісової політики. А чи вона існує взагалі? Останній стратегічний документ втратив чинність ще 2015-го, тобто протягом 5 років галузь не мала жодних планів та індикаторів розвитку. Саме тому ми зараз розробляємо Генеральний план розвитку галузі до 2030 року. Чому все це не було зроблено за майже 30 років незалежності України? Напевно, відповіді на це одне-єдине запитання ми ніколи не дізнаємося, однак є лише один вихід – діяти невідкладно», - наголосив Голова Держлісагентства.

Заява Держлісагентства: Жодного дозвільного документу на експорт лісу-кругляку не видавалося

 

 

Державне агентство лісових ресурсів України офіційно повідомляє, що жодне з державних підприємств лісової галузі не проводить реалізацію за межі України ділової деревини в необробленому вигляді (лісу-кругляку).

З огляду на зазначене, відео, яке з’явилось в мережі Інтернет, з нібито необробленою деревиною у Чернівецькій області, є маніпулятивним і дискредитує діяльність Держлісагентства.

Держлісагентство не видавало жодного сертифікату про походження деревини для експорту жодному з державних підприємств лісової галузі України чи приватному експортеру.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді» від 9 квітня 2015 року тимчасово, строком на 10 років, заборонено вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених деревних порід, крім сосни, - з 1 листопада 2015 року, а сосни  - з 1 січня 2017 року.

Варто зазначити, що через територію Чернівецької області проходять транзитні маршрути, у тому числі, залізничні, до Румунії. Тому ймовірно, що лісоматеріали, які були зафільмовані у Чернівцях, перевозились транзитом з Республіки Білорусь до сусідньої держави.

Вичерпну інформацію щодо відправника лісоматеріалів та напрямку їх руху, на нашу думку, можуть надати у Львівській залізниці та Буковинській митниці.

Дослідження "Earthsight" мало на меті дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України, - Голова Держлісагентства

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький підписав наказ про проведення протягом двох тижнів ретельної перевірки Великобичківського лісгоспу стосовно всіх фактів, оприлюднених  вчора у дослідженні громадської організації «Earthsight».

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський доручив ретельно вивчити цю ситуацію та унеможливити в подальшому дії, які порушують екологічне законодавство. Він триматиме питання на особистому контролі. У разі виявлення підтверджених фактів прийматимуться управлінські рішення.

Водночас, Голова Держлісагентства зауважив, що це дослідження в більшості дублює дослідження дворічної давнини.

«Зокрема, у новому звіті Earthsight повторює своє попереднє твердження щодо незаконності призначень санітарних рубок в Україні. Попередній висновок Earthsight був зроблений на основі аналізу 18 ділянок. Після оприлюднення цієї інформації Держлісагентство зробило детальний аналіз цієї інформації. Виявилось, що з цих 18 ділянок Earthsight аналізувала лише 4 ділянки, відведені під санітарну рубку, всі інші були проаналізовані через рік і більше після рубки, або аналізувались ділянки, на яких рубка взагалі ніколи не була проведена. Результати обстеження цих нібито 18 ділянок було екстрапольовано на національний рівень та таким чином визначено загальний показник», - зазначив Андрій Заблоцький.

Загалом дослідження вказує на нібито недосконалість системи сертифікації Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council), її неспроможність зафіксувати діяльність з незаконної вирубки деревини та нібито використання IKEA такої деревини для виробництва меблів.

Варто зазначити, що FSC пропонує одну з найпотужніших та найавторитетніших систем лісової сертифікації у світі. Ця організація підтвердила законність експортованої деревини.

Окрім цього, за словами Голови Держлісагентства, для об’єктивності таких досліджень мають бути дотримані наступні вимоги:

-  Залучення фахівців спеціалізованих лісозахисних підприємств.

Наразі невідомо, хто і як проводив обстеження ділянок. Фахівці державних спеціалізованих лісозахисних підприємств не залучалися.

- Надана інформація про склад міжнародних та вітчизняних експертів.

Відомості про склад міжнародної команди експертів, які приїздили би для збору відповідної інформації, відсутні.

-  Інформація про фінансування і замовника такого дослідження.

Жодного пункту не було дотримано.

«Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії ІKEA на ринок України. До речі, український виробник меблів для IKEA вже заявив, що екостільці «Тер'є», про які йдеться в дослідженні, вони навіть не виробляють https://bit.ly/3fZ53vQ. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації в світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України», - підкреслив Андрій Заблоцький.

Також він звернув увагу на те, що за 5 місяців цього року незаконні рубки в Україні зменшилися на 46%.

Comment of State Forest Resources Agency of Ukraine

on 2020 Earthsight report

Head of the State Forest Resources Agency of Ukraine Andrii Zablotskyi ordered to conduct in the following two weeks a thorough investigation of all the facts published yesterday in the Earthsight report. Minister of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine Roman Abramovskyi instructed to carefully investigate the situation and prevent further actions that would violate environmental legislation. He will keep the matter under personal control. In case the information provided in the report is confirmed, management decisions will be made.

At the same time, it should be noted that this report mostly duplicates the results of the investigation conducted two years ago. This fact raises questions.

In particular, in the new report, Earthsight reiterates its previous statement about the illegality of sanitary felling in Ukraine. According to the data provided by Earthsight, its preliminary conclusion was based on an analysis of 18 forest sites. After the publication of this information, the State Forest Resources Agency of Ukraine carried out a detailed analysis thereof. It turned out that of these 18 forest sites Earthsight analyzed only 4 sites prepared for sanitary felling. There was either no sanitary felling conducted in the rest of the sites, or it was carried out a year or more before the analysis made by Earthsight. Moreover, the results of the investigation of these allegedly 18 sites were extrapolated to the national level and thus the overall figure was determined.

In general, the report points to the alleged imperfection of the certification system of the Forest Stewardship Council, its inability to record illegal logging activities and the alleged use of such wood by IKEA for furniture production.

It is worth noting that FSC offers one of the most powerful, reliable, and reputable forest certification systems in the world. The FSC is one of two organizations worldwide (along with PFEC) entitled to confirm sustainability of forest management, which the organization did in this case.

In addition, the report also points to an alleged failure of a swiss-based firm SGS in conducting its audits in Ukraine. The SGS is a EU Notified Body* and the world’s leading inspection, verification, testing, and certification company with more than 94,000 employees, a network of more than 2,600 offices and laboratories around the world. Thus, there is no single reason to question the reliability of results of any of SGS’s audits.

In addition, to provide for the objectivity of such studies, the following requirements must be met:

-      Involvement of pathologists from specialized forest protection companies.

To date, there is no information regarding who conducted the survey. Specialists of state specialized forest protection enterprises were definitely not involved.

-      Provision of information on the composition of the group of international and national experts.

There is no information on the composition of the international team of experts, who collected the relevant information.

-      Information on the funding sources and customers of such an investigation.

None of these requirements were met.

The fact that the information is published, when IKEA is entering the Ukrainian market, also raises concern. Moreover, it is interesting that the Ukrainian company producing furniture for IKEA has already commented that they do not even produce the Terje chairs, as described in the report.

Thus, the report seems to be directed at undermining the credibility of one of the most authoritative forest certification systems in the world and destabilizing the situation in the forest sector of Ukraine.

A notified body is an organisation designated by an EU country to assess the conformity of certain products before being placed on the market.

Дочірні категорії